
Nasi lekarze


Renata Koncewicz
dr n. med. neurolog, neurolog dziecięcy
Dr Renata Koncewicz zajmuje się kompleksową diagnostyką i terapią chorób neurologicznych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Bardzo doświadczony lekarz, pediatra, specjalista neurolog, mikrobiolog. Pierwsze kroki stawiała na Oddziale Neurologii Dziecięcej Dziecięcego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Szczególne zainteresowania kliniczne dotyczą rozpoznawania i leczenia stanów napadowych (padaczka, zespoły padaczkowe, tiki, zaburzenia ruchowe). Zajmuje się leczeniem padaczek lekoopornych, w tym kwalifikowaniem do terapii VNS.
Jako jedna z pierwszych osób w naszym regionie wdrożyła badania EEG, które w znaczący sposób przyczyniły się do wczesnego rozpoznawania epilepsji.

Ewa Chemperek
dr n.med. reumatolog
Specjalista z dziedziny reumatologii i chorób wewnętrznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy ambulatoryjnej z chorymi reumatologicznie. Jest również pracownikiem naukowym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jako reumatolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów z bólami stawów, tkanek miękkich i kręgosłupa. W zakresie leczenia znajdują się choroby zapalne stawów i układowe choroby tkanek miękkich, osteoporoza, zmiany przeciążeniowe stawów, dna moczanowa, choroba zwyrodnieniowa. Zaangażowana w 100 % w swoją pracę. Wszystko szczegółowo i spokojnie wyjaśni i z uwagą wysłucha pacjenta.


Kalina Jaworska
lekarz rehabilitant
Zaangażowana, miła, cierpliwa, z dużą wiedzą i doświadczeniem.
Na pacjentów patrzy holistycznie. Zwraca uwagę na wszystkie aspekty rozwoju dziecka. Bardzo polecana.
W Centrum Neurologii Spectrum zajmuje się oceną rozwoju
psycho-motorycznego niemowląt, małych dzieci a także zaburzeniami rozwoju dzieci starszych i młodzieży. Bada problem wiotkości i napięcia mięśniowego, zaburzenia odżywiania i ich konsekwencje rozwojowe.
Renata Korecka
lekarz pediatra
Według opinii wielu pacjentów, Pani Doktor jest osobą godną polecenia. Jest profesjonalistką, posiada duże doświadczenie
i wiele empatii. Z szacunkiem podchodzi do rodziców i małych pacjentów, jest zawsze zaangażowana w swoją pracę. Jest wieloletnim pracownikiem dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uczy studentów postępowania w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia.
Pediatra musi posiadać wiedzę z różnych dziedzin medycyny, wszystko po to, aby trafnie i szybko diagnozować choroby u dzieci. Czas i dokładność ma ogromne znaczenie bo przecież chodzi tu o nasze pociechy. Pediatra czuwa nad rozwojem dziecka poprzez zlecanie i interpretowanie badań okresowych, zlecanie szczepień ochronnych, rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych.
